ÇALIŞMA İZİNLERİNDE UETS

"MerSey Danışmanlık; Yurtiçi ve Yurtdışı müracaatlar kapsamında Yerli ve Yabancılara yönelik projeden veya bitmiş konut satışları, şirket kurma, Marka tescil ve uluslararası Patent alınması, İkamet ve Çalışma izinleri ile Vatandaşlık  kazanımlarının elde edilmesi, Organizasyon,Dış Tic. kapsamında  aktif uygulama ve  Hukuki danışmanlık hizmetlerini yerine getirmektedir."
İletişim numaramız:0 (530) 682 29 00

KEP YERİNE "ULUSAL ELEKTRONİK TEBLİGAT SİSTEMİ" NE GEÇİŞ.


Elektronik Tebligat Kanunu 06.12.2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Yönetmelik doğrultusunda  yetkilendirilen PTT tarafından "Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi" (UETS) kurulmuştur.
UETS sistemi 01/01/2019 tarihinden itibaren kullanıma açıldığından, Çalışma izinleri işveren kaydı oluşturulmasında ve özellikle "RET" bildirimlerinde kullanılan Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) üzerinden Tebligat gönderimi kaldırılmıştır. Bu nedenle, e-izin sistemi üzerinden alınan başvurularda Kep adresi kullanma zorunluluğu dikkate alınmadan çalışma izni başvurularının tamamlanabilmesi imkanı sağlanacaktır.


ETİKETLER:Yabancılar çalışma izni, Çalışma izni UETS sistemi, KEP, kaçak çalışan yabancılar, yabancılara çalışma izin başvurusu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder