İSTANBUL'DA KONUT SATIŞ DAĞILIMI
Mersey Danışmanlık; Yurtiçi ve Yurtdışı müracaatları kapsamında Yerli ve Yabancılara projeden veya bitmiş konut satışları, şirket kurma, İkamet ve Çalışma İzinlerinin alınması, Hukuki danışmanlık hizmetlerini yerine getirmektedir.
İletişim numaramız:0 (530) 682 29 00 

2019 YILI OCAK-MAYIS AYLARI, İSTANBUL İLİNDE YAPILAN KONUT SATIŞLARI  VE TAPU SAHİPLİK GÜNCELLEMELERİ.Güncelleme trh:22.06.20192019 yılı itibariyle Ocak-Mayıs döneminde İstanbul'da en fazla konut satılan ilçe 11 bin 961 adetlik satışla Esenyurt ilçesi oldu. Esenyurt, bu alanda en yakın takipçisi olan ve 4 bin 143 konutun satıldığı Pendik'i neredeyse üç’e katladı.

Ortadoğu ve körfez ülkeler uyruklu yabancıların da varlık gösterdiği konut alımlarında, en düşük sayıda konut satışı ise Adalar ve Beykoz ilçelerinde yapılmıştır.

- "Uygun fiyat ve seçenek fazlalığı Esentepe ve Pendik ilçelerinde satışları artırıyor"

En çok konut satılan Esenyurt ve Pendik'te çok fazla inşaat bulunması, bu iki ilçede fiyatların uygun olması ve seçenek fazlalığı, satışların artış göstermesinde birer etken. Ayrıca ilçeler bazında Esenyurt'ta yüksek nüfusun bulunması, Pendik'te kentsel dönüşümün yoğun olması bu durumu olumlu etkiliyor.
Özellikle her iki bölgede de 1+1'den 4+1'e, hatta daha büyük konut tipine kadar her aileye hitap eden dairelerin bulunması, bunun yanı sıra uygun fiyat seçeneğinin de söz konusu olması iki ilçeyi konut almak için cazip duruma getirmiştir.

ETİKETLER:Yabancılar, Konut satışı, yabancılara konut satışından dolayı vatandaşlık.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder