YABANCI YATIRIMCILARA TÜRK VATANDAŞLIĞI

YABANCI  YATIRIMCILARIN TÜRK VATANDAŞLIĞINI KAZANMA
KRİTERLERİ


"MerSey Danışmanlık; Yurtiçi ve Yurtdışı müracaatlar kapsamında Yerli ve Yabancılara yönelik projeden veya bitmiş konut satışları, şirket kurma, Marka tescil ve uluslararası Patent alınması, İkamet ve Çalışma izinleri ile Vatandaşlık  kazanımlarının elde edilmesi, Organizasyon,Dış Tic. kapsamında  aktif uygulama ve  Hukuki danışmanlık hizmetlerini yerine getirmektedir."
İletişim numaramız:0 (530) 682 29 00 


1.EN AZ 500.000$ DÖVİZ VEYA KARŞILIĞI TÜRK LİRASI TUTARINDA SABİT SERMAYE YATIRIMI GERÇEKLEŞTİRMEK

2.EN AZ 250.000$ DÖVİZ YA DA KARŞILIĞI TÜRK LİRASI TUTARINDA TAŞINMAZI (Konut-İşyeri-tarla-vb.mülk) TAPU KAYITLARINA (3) YIL SATILMAMASI ŞERHİ KOYULMAK ŞARTIYLA SATIN ALMAK.

3.EN AZ 50 KİŞİLİK İSTİHDAM OLUŞTURMAK.(İŞYERİNDE ÇALIŞAN SAYISI).

4.EN AZ 500.000$ DÖVİZ YA DA TÜRK LİRASI KARŞILIĞI TUTAR MEVDUATININ (3) IL TUTMA ŞARTIYLA TÜRKİYE'DE FAALİYET GÖSTEREN BANKALARA YATIRMAK.

5.EN AZ 250.000$ DÖVİZ YA DA KARŞILIĞI TÜRK LİRASI TUTARINDA DEVLET BORÇLANMA ARAÇLARINI (3) YIL TUTMAK ŞARTIYLA SATIN ALMAK.

6.EN AZ 250.000$ DÖVİZ YA DA KARŞILIĞI TÜRK LİRASI TUTARINDA GAYRİMENKUL YATIRIM FONU KATILMA PAYI VEYA GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM FONU KATILMA PAYINI EN AZ (3) YIL ELİNDE TUTMA ŞARTIYLA SATIN ALMAK.

Şartlarını yerine getiren yabancı uyruklu şahıslar, yaklaşık (2) aylık süreç içerisinde Türk Vatandaşı olabilmektedirler.

KONUT YATIRIMI YAPAN YABANCILARIN HAZIRLAMASI GEREKEN EVRAKLARETİKETLER:Yabancılara konut satışı, Vatandaşlık başvurusu, Yabancıların Türk Vatandaşı olma kriterleri, yabancı yatırımları, yabancı çalışma izinleri, yabancı çalışana izinHiç yorum yok:

Yorum Gönder