İKAMET VE ÇALIŞMA İZİNLİ YABANCILARIN YURTDIŞINDA KALIŞ SÜRELERİ

"MerSey Danışmanlık; Yurtiçi ve Yurtdışı müracaatlar kapsamında Yerli ve Yabancılara yönelik projeden veya bitmiş konut satışları, şirket kurma, Marka tescil ve uluslararası Patent alınması, İkamet ve Çalışma izinleri ile Vatandaşlık  kazanımlarının elde edilmesi, Organizasyon,Dış Tic. kapsamında  aktif uygulama ve  Hukuki danışmanlık hizmetlerini yerine getirmektedir."
İletişim numaramız:0 (530) 682 29 00

İKAMET VE ÇALIŞMA İZİNLİ YABANCININ, YURT DIŞINDA KALMA SÜRESİ NE KADARDIR?

6458 Sayılı Yasa gereği, Türkiye'de mevcut ikamet izni bulunan yabancıların, yıl içerisinde toplamda  yurt dışında en fazla kalma süresi (120) gün olarak sınırlandırılmıştı.

Ancak;

13.08.2016 tarihinden itibaren, yurt dışında kalma süre sınırı kaldırılmıştır.

İkamet süresi içerisinde yıl içerisinde yurt dışında dilenildiği kadar kalınabilecek.Fakat, yapılacak İkamet İzni Uzatma başvurularında, yurda giriş yapılması gerekmektedir.

Çalışma İzinli yabancılar ise yıl içerisinde (6) ay süreden fazla yurtdışında kalamazlar.
Diğer taraftan, Çalışma İzninden dolayı vatandaşlık müracaatında bulunacak yabancıların, vatandaşlık müracaatını gerektiren yeterli süre içerisinde (6) ay'dan fazla yurt dışında kalmamış olmaları gerekmektedir.güncelleme tarihi:21.01.2019ETİKETLER:Yabancıların İkamet izinleri, Yabancıların Çalışma İzinleri, Yabancıların yurtışında kalma süreleri, kaçak çalışan yabancılara izin, yabancı çalışana izin, bakıcı veya firmalarda çalışan yabancılara izin


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder