ÖZBEK, KAZAK, TACİK VE LİBYA VATANDAŞLARINA 90 GÜNLÜK VİZE MUAFİYETİ

"MerSey Danışmanlık; Yurtiçi ve Yurtdışı müracaatlar kapsamında Yerli ve Yabancılara yönelik projeden veya bitmiş konut satışları, şirket kurma, Marka tescil ve uluslararası Patent alınması, İkamet ve Çalışma izinleri ile Vatandaşlık  kazanımlarının elde edilmesi, Organizasyon,Dış Tic. kapsamında  aktif uygulama ve  Hukuki danışmanlık hizmetlerini yerine getirmektedir."
İletişim numaramız:0 (530) 682 29 00 

DAHA ÖNCEDEN, İKAMET İZNİ ALMADAN TÜRKİYE'DE 30 GÜN KALABİLEN 
ÖZBEKİSTAN,
KAZAKİSTAN,
TACİKİSTAN
ve
LİBYA 
VATANDAŞLARININ ÜLKEMİZDE KALIŞ SÜRELERİ (90) GÜN OLARAK BELİRLENDİ.
Güncelleme Trh:11.11.2018

11.11.2018 tarih ve 30592 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı 326 sayılı Karar gereğince Libya vatandaşlarına (Yaş tahditi);


Resmi Gazetenin aynı tarih ve sayısında yayımlana Cumhurbaşkanlığı 327 sayılı Kararı gereğince de; Özbek, Kazak ve Tacik vatandaşlarına uygulanan vize muafiyet süreleri uzatılmıştır.

12 yaşından küçük, 65 yaşından büyük Libyalılara vize muafiyeti!
Cumhurbaşkanı Kararı uyarınca, Libya Devleti’nin 12 yaşından küçük ve 65 yaşından büyük umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarının Türkiye’ye yapacakları her 180 gün içinde azami 90 gün ikamet süreli turistik amaçlı seyahatlerinde vize muafiyeti sağlanacak.
30 günlük Vizesiz kalma süreleri 90 güne çıkarıldı
Bir diğer Cumhurbaşkanı Kararı ile de; Kazakistan’ın resmi ve umuma mahsus pasaport hamili vatandaşları ile Özbekistan ve Tacikistan’ın umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarının Türkiye’ye yapacakları seyahatlerinde, her 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla 30 gün olan vizesiz kalış süreleri 90 güne çıkarıldı.
Buna göre, daha önceden vize muafiyet çerçevesinde İkamet İzni almadan ülkemizde (30) gün kalabilen Özbek, Tacik ve Kazak uyruklu vatandaşlar, bundan böyle ülkemizde ikamet izni almaksızın (90) gün kalabileceklerdir.


ETİKETLER:Yabancıların Türkiye'de vizesiz kalma süreleri, İzin süreleri, Vize muafiyeti, kaçak çalışan özbek vatandaşları, özbek vatandaşlara oturum ve çalışma izni.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder